Sport zprávy

Co se děje ve světě sportu

První pomoc – záchrana života v extrémní situaci

Napsal admin • Zář 1st, 2010 • Rubrika: První pomoc


Dne 25.9. a 9.10.v Brně a 2.10. v Praze pořádá SHOCK Training Centre s podporou Fakultní nemocnice Brno kurz první pomoci pro jachtaře. Krizové situace vyžadují krizová řešení. Kurz se soustředí na situace, kdy příjezd zachranářů může být až za několik hodin nebo dnů.

„Pronájem lodí, plavba na moři a jachting všeobecně je jednou z mála svobodných aktivit v dnešním světě. Ta svoboda je ale vyvážena odpovědností za jachtu i posádku, kterou kapitán osobně přebírá. Romantické kotvení v opuštěné zátoce daleko od civilizace se může jediným bodnutím vosy změnit v dramatický boj o život a v takové situaci je každá rada drahá. Patříte-li k těm, kteří chtějí být na možná rizika dobře připraveni, jistě Vás zaujme unikátní jednodenní kurz první pomoci, který podle mezinárodních standardů připravila firma SHOCK www.shock.cz ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Brně.“ říká Zdena Kapičková z ALTUMARE Brno.
Kurz je jednodenní a osnova kurzu i kurz sám je certifikován. Minimální věk pro účastníky kurzu První pomoc pro jachtaře – First Aid Emergency Yacht je 18 let. Všechny tréningové materiály účastníci dostanou na místě a jsou zahrnuty v ceně. Počet účastníků pro optimální průběh kurzu je 8-16.
Lektoři vybraní pro tyto kurzy mají vztah k jachtingu a podají netradičním způsobem velké množství informací. Účastníci si sami vyzkouší poskytování první pomoci.
V ceně jednodenního kurzu je obsaženo přístrojové vybavení simulátory i dostatek zkušebních vzorků obvazových materiálů.
Garantem jachtařské části kurzu je firma Altumare www.altumare.cz . Cíl kurzu je naučit jachtaře základy záchrany života na moři nezbytné pro poskytnutí první pomoci a udržení života do příjezdu lékaře.
Cena za kurz je 3.120,- Kč vč.DPH, při hromadné objednávce sleva. Kurzy je možné připravit individuálně i v jiných termínech ev. i jen v základním rozsahu norem první pomoci.
Informace, rezervace, přihlášky na www.shock.cz , na telefonu 603425866, nebo osobně v SHOCK Training Centre ve školicím centru InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10

Ing. Josef Horešovský

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.