Sport zprávy

Co se děje ve světě sportu

Pro cvičení venku vzniklo v Praze 6 další hřiště

Napsal admin • Zář 1st, 2010 • Rubrika: Cvičení


Další skvělou možnost, jak aktivně trávit volný čas v místě svého bydliště, mají lidé v okolí Červeného vrchu. Ve vnitrobloku panelových domů mezi ulicemi Mozambická a Etiopská mají nové venkovní vícegenerační hřiště.

„Posilovací stroje jsou jednoduše ovladatelné, každý stroj je opatřen návodem, jak na něm správně cvičit,“ řekl místostarosta Jan Záruba, odpovědný za oblast životního prostředí. „Proto jsou vhodné hlavně pro starší občany v seniorském věku,“ dodal.

Součástí venkovního seniorského hřiště je kromě devíti posilovacích a protahovacích strojů také hra kuželky a koutek pro nejmenší děti. V rámci revitalizace vnitrobloku bylo obnovení travnatých povrchů, prosvětlení prostoru a úprava keřů. Přibyly nové lavičky, stolky a odpadkové koše. Úpravy stály městskou část 3,7 milionu korun.

Součástí včerejšího slavnostního otevření nového hřiště bylo odpoledne věnované seniorům. Ti se mohli u odborníků poradit, jak se zdravě stravovat, mohli se nechat namasírovat nebo nechat změřit tlak. Jak správně cvičit na strojích jim poradil David Huf se svým týmem cvičitelů.

Hřiště na Červeném vrchu bude během června zařazeno mezi lokality, kde probíhá pravidelné venkovní cvičení organizované městskou částí.

Radnice přistoupila k realizaci již druhého venkovního seniorského hřiště, první se již druhým rokem s úspěchem používá na Petřinách. „Poprvé jsme se inspirovali v Madridu a upřímně nás překvapil zájem, jaký tady lidé o cvičení venku mají,“ řekl starosta Tomáš Chalupa. Několik posilovacích strojů nechala radnice umístit i na v parku na Ladronce.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.