Sport zprávy

Co se děje ve světě sportu

Jachting – úspěšný kurz první pomoci pro jachtaře – First Aid Emergency Yacht

Napsal admin • Zář 1st, 2010 • Rubrika: Malé sporty


Dne 19.6.2010 uskutečnil SHOCK Training Centre ve Fakultní nemocnici Brno s její podporou kurz první pomoci pro jachtaře připravený s odborníky, kteří znají prostředí námořního jachtingu. Garantem jachtařské části kurzu byla firma Altumare www.altumare.cz . Jachtaři se naučili základy záchrany života na moři nezbytné pro poskytnutí první pomoci a udržení života do příjezdu lékaře.

“ Když se vydáváte na charter a vyplouváte se svojí posádkou na moře, jste si jisti, že nikdo netrpí diabetem ani nemá silnou alergii na potraviny nebo bodnutí hmyzem? Pronájem lodí, plavba na moři a jachting všeobecně je jednou z mála svobodných aktivit v dnešním světě. Ta svoboda je ale vyvážena odpovědností za jachtu i posádku, kterou kapitán osobně přebírá. Romantické kotvení v opuštěné zátoce daleko od civilizace se může jediným bodnutím vosy změnit v dramatický boj o život a v takové situaci je každá rada drahá. Kurz první pomoci, který podle mezinárodních standardů připravila firma SHOCK ve spolupráci s odborníky z Fakultní nemocnice v Brně tohle vše řešil.“ říká Zdena Kapičková z ALTUMARE Brno.

Účastníci kurzu získali po absolvování zkoušky certifikát.

Lektoři podali netradičním způsobem velké množství informací. Účastníci si sami vyzkoušeli v praxi poskytování první pomoci.

Vyzkoušeli si resuscitaci na přístrojovém vybavení – simulátoru i obvazové techniky.

Další kurzy se budou konat 25.9.a 9.10. v Brně a 2.10. v Praze.
Informace, rezervace, přihlášky na www.shock.cz , na telefonu 603425866, nebo osobně v SHOCK Training Centre ve školicím centru InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10

Ing. Josef Horešovský

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.