Sport zprávy

Co se děje ve světě sportu

Draci ovládnou o víkendu Brněnskou přehradu

Napsal admin • Zář 1st, 2010 • Rubrika: Malé sporty


Brno 17.6.2010 – Už tuto sobotu 19. 6. 2010 se nad Brněnskou přehradou rozezní bubny dračích lodí a její hladinu rozčeří stovky pádel. 4. závod východní divize Dragon Boat Grand Prix se pojede souběžně s Univerziádou vysokých škol. Své síly poměří studenti z Moravy i ze Slovenska. Pro všechny účastníky je navíc připraveno překvapení – slavnostní křest knihy o dračích lodích Dragon Boat Story!

„Kniha zachycuje počátky dračích lodí u nás až po Mistrovství světa v Račicích, které se konalo loni v srpnu. Autorsky do ní přispěly také známé osobnosti českého sportu jako je Martin Doktor, Václav Chalupa nebo Dana Zátopková,“ uvedl jeden z jejích spoluautorů Zdeněk Janeček.

Dračí lodě se vrací do Brna po dvouleté pauze, kdy se na přehradě nemohly pořádat závody kvůli nízké hladině vody. Organizátoři očekávají velkolepou účast až tisícovky závodníků.
Akce odstartuje v sobotu v 10 hodin dopoledne v areálu loděnice na Brněnské přehradě. „Podmínky pro závod budou přímo profesionální, díky veslařům z Lodních sportů Brno je připravena dráha albano i pevný startovací blok,“ dodal pořadatel závodu Zdeněk Janeček.

Jako první se pojede závod na 200 metrů v kategorii Grand Prix, která je určena pro amatérské posádky závodící pro radost. Tato kategorie je vhodná pro firemní posádky nebo pro party přátel, které si občas zkouší zapádlovat na dračích lodích. Podmínkou je účast minimálně čtyř pádlujících žen. „Na startu se objeví týmy významných brněnských firem BVV, FEI Company, Motoroly nebo například tým policie České republiky s příznačným názvem Kobra,“ prozradil Zdeněk Janeček.

Na krátké trati pak poměří své síly studenti vysokých škol v rámci Univerziády Moravy a Slovenska. Návštěvníci se tak mohou těšit na opravdu mezinárodní klání!

Odpoledne je v plánu náročnější trať na 1000 metrů, která se jezdí v intervalech a na otáčky. Závod to bývá velmi dramatický, protože zvláštně na otáčkách často dochází ke kolizím předjíždějících se lodí.

Výsledky závodu budou vyhlášeny v sobotu večer. Vyvrcholením celého dne bude večerní Dragon Party s DJ z Kiss Hády.

Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Bc. Romana Onderky MBA. Spolupořadatelem je i Radnice Brno-Bystrc s pádlujícím starostou Ing. Svatoplukem Benešem

Generálním Partnerem závodu je Starobrněnská večerní škola.

Harmonogram akce

Pátek 18.6.2010
14.00–20.00 možnost tréninkových jízd pro přihlášené týmy v místě závodu
Sobota 19.6.2010
9.00 porada kapitánů
10.00-13.00 závod GRAND PRIX na 200 m
13.00-15.00 Univerziáda Moravy a Slovenska 200m
15.00-17.00 závod GRAND PRIX na 1 km
17.00-18.00 Univerziáda Moravy a Slovenska na 1 km
od 19.00 vyhlášení výsledků a večerní Dragon party (DJ Jirka Filip z Kiss Hády)

Propozice závodu ke stažení na: http://www.dragonboat.cz/main.php

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.