Sport zprávy

Co se děje ve světě sportu

Cyklistický závod Pálavský krpál letos poprvé v Mikulově

Napsal admin • Zář 1st, 2010 • Rubrika: Cyklistika


Brno 6.8.2010 – V sobotu 21. srpna 2010 odstartuje cyklistický závod přes nejkrásnější kouty jižní Moravy – Pálavský krpál. Letošní třetí ročník bude mít poprvé zázemí v Mikulově. Část trasy povede i přes Rakousko!

„V minulých letech jsme Mikulovem jen projížděli, ale letos zde bude start i cíl v letním amfiteátru. Je to atraktivnější prostředí, profesionální zázemí jak pro závodníky, tak pro doprovodný program a večerní koncerty. Rád bych proto poděkoval městu Mikulov a především panu starostovi Rostislavu Koštialovi za jejich podporu při pořádání závodu,“ řekl organizátor akce Zdeněk Janeček.

Závod je součástí seriálu Galaxy série, v letošním roce se jede 9 prestižních závodů po celé republice. Organizátoři očekávají účast kolem 500 cyklistů z celé ČR a z Rakouska. Svou účast přislíbili také cyklokrosoví reprezentanti Radomír Šimůnek (8. na MS v Táboře v profesionálech) a Martin Bína (4. na MS v Táboře v profesionálech), kteří si zajedou „krpál“ v rámci své letní přípravy.

Závod je určen jak pro hobby cyklisty, kteří si chtějí jen vyzkoušet trať, tak pro profesionální jezdce všech výkonnostních úrovní a věkových kategorií. Pro závodníky budou připraveny dvě trasy, kratší o délce 36km a delší 62km trať, která se pojede na dva okruhy.

Trasa povede vinicemi, polními cestami, závodníci zavítají i do podmanivého okolí rakouských příhraničních vesniček. Autorem trati je profesionální cyklista Milan Bachman, který prostředí jižní Moravy dokonale zná.

„Část trasy povede Rakouskem a naším cílem je do toho Rakušáky vtáhnout i aktivně, věříme, že jich přijde závodit alespoň padesát!“ dodal Zdeněk Janeček.

Začátek závodu je v sobotu v 10:30 dopoledne v amfiteátru v Mikulově. Pořadatelé stále přijímají přihlášky závodníků, které je možno vyplnit na adrese http://www.galaxy-serie.cz/

Během dopoledne bude odstartován také závod pro děti, jejich trasa povede uvnitř amfiteátru. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si kondiční tancování na speciálních podložkách PlayDance nebo si zasoutěžit na veslovacích trenažérech. V areálu bude připraveno také množství stánků s bikovým sortimentem, občerstvením a atrakcemi pro děti.

Vyvrcholením celé akce bude večerní Revival Bike Party, na které zahrají kapely Robie Williams Revival a Red Hot Chilli Peppers Revival. Celou akci bude moderovat DJ Petr Zakopal z rádia Kiss Hády.

Organizátorem závodu je Občanské sdružení Cesty za sportem a kulturou ve spolupráci s produkční firmou Pavlof s.r.o., městem Mikulov, CHKO Pálava a pořadateli série Galaxy.

Harmonogram závodu:

Sobota 21. 8. 2010
10.30 – start trasy A 62 km
11:15 – start trasy B 36 km
11.30 – závod pro nejmenší děti uvnitř amfiteátru
16.00 – vyhlášení výsledků a předání cen
14.00 – 19.30 – doprovodný program
DancePlay – kondiční tanec na speciálních podložkách, Rowing – kondiční veslování na trenažérech, Fish game – soutěž na veslovacích trenažérech, atrakce pro děti – skákací hrady

20.00 – koncert Robbie Williams Revival Brno a Red Hot Chili Peppers Revival

Akci moderuje DJ Petr Zakopal z Kiss Hády a ČT Brno.
Celodenní vstupné pro diváky je 90 Kč, děti do 150 cm zdarma, důchodci, žáci ZŠ a studenti po předložení dokladu pouze za 45 Kč.
Startovné je 350 Kč pro závodníky přihlášené předem a 450 Kč pro přihlášky na místě.

Pořadatelé přijímají přihlášky závodníků na adrese http://www.galaxy-serie.cz/

Propozice závodu ke stažení na: www.pavlof.cz
Mapa závodu: http://connect.garmin.com/activity/31474828
Galerie minulého ročníku , fotografie Martin Haleš:

http://hamar.jh-comp.cz/galerie/palavsky_krpal_8_2009/index.html

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.